Wypoczynek w lubelskim – Nałęczów

Wakacje w pełni, a ty jeszcze nie masz pojęcia w jakim regionie Polski spędzisz zbliżający się urlop? Jeżeli borykasz się z takim dylematem, to koniecznie powinieneś poznać walory turystyczne wschodniej Polski. W województwie lubelskim czeka na ciebie wiele atrakcji, które sprawią, że tegoroczne wakacje będą należały do najlepszych w twoim życiu.

Odpoczywając na wschodzie Polski jako bazę noclegową warto wybrać Nałęczów. Jest to niewielkie miasteczko położone na zachód od Lublina (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lublin). Doskonała komunikacja z największymi miastami w Polsce sprawi, że dojedziesz tu bez problemu zarówno własnym samochodem jak i komunikacją publiczną. Z dworca autobusowego w Lublinie co kilkadziesiąt minut odjeżdżają prywatne busy w kierunku Nałęczowa.

Co sprawia, że tak wiele osób każdego roku wybiera właśnie Nałęczów na spędzenie rodzinnych wakacji? Największym walorem tego regionu jest przede wszystkim krystalicznie czyste powietrze, pozwalające choć przez chwilę odetchnąć od zanieczyszczeń wielkich aglomeracji miejskich. W samym centrum Nałęczowa znajduje się zabytkowy Park Zdrojowy. Spacerowicze mają okazję przechadzać się wśród przepięknej roślinności umożliwiającej znalezienie schronienia przed palącym letnim słońcem. Dodatkowo, wybudowano tu również palmiarnię, w której każdy chętny ma możliwość skosztowania leczniczej wody mineralnej wybijającej z okolicznych źródeł.

Ponadto Nałęczów to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. W regionie stworzono wiele tras rowerowych. Są one bardzo dobrze oznakowane i nawet osoby, które nie posiadają doskonałej orientacji w terenie nie powinny się zgubić. Oczywiście przed każdą wycieczką rowerową należy zaopatrzyć się w mapę okolicy – są one dostępne między innymi w miejscowym punkcie informacji turystycznej.

Jeżeli chcesz miło spędzić czas w Nałęczowie, to koniecznie wcześniej zarezerwuj miejsce noclegowe (meteor-turystyka.pl/noclegi,naleczow,0.html). Popularność tego uzdrowiskowego miasteczka sprawia, że w szczycie sezonu turystycznego, który przypada na miesiące letnie, ciężko jest znaleźć wolną kwaterę. Większość obiektów noclegowych posiada strony internetowe, na których dostępne są dane kontaktowe, umożliwiające wcześniejszą rezerwację pobytu wypoczynkowego. Wystarczy, że w okienku wyszukiwarki wpiszesz hasło “noclegi Nałęczów” i wybierzesz jeden z wyświetlonych adresów internetowych.

One Comment

  1. Hubert2 said:

    Ja byłem w Nałęczowie, gdy odwiedzałem babcię w sanatorium i bardzo mi się tam spodobało. Warszawa ani Sopot to to nie są, ale miejsce klimatyczne, no i zdrowe, czyste powietrze a o takie coraz trudniej

    2 listopada 2016
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *