Wypoczynek nad morzem w Łukęcinie

Nasze polskie morze corocznie przyjmuje ogromne ilości turystów z kraju i zagranicy. Zastanawiamy się często gdzie pojechać, aby uniknąć tłumów, zgiełku, kolejek przed smażalniami ryb i kolonii złożonych z rozkrzyczanych dzieciaków w wodzie, a nie rzadko sinicy i innych,,atrakcji". Poszukując spokojnych plaż i czystej wody natrafić możemy na taką miejscowość jak Łukęcin.

Jest to miejscowość położona z dala od dużych, hałaśliwych kurortów w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Pobierowem a Dziwnówkiem [atrakcje Dziwnówek]. Posiada wszelkie atuty spokojnego miejsca wczasowego z jednoczesnym dostępem do wygód i atrakcyjnych wydarzeń. Baza noclegowa składa się z bardzo dobrze wyposażonych ośrodków wczasowych i pensjonatów dla mających wysokie oczekiwania turystów [noclegi Łukęcin]. Jednocześnie miejscowość zaprasza wczasowiczów do schronisk i na campingi, a harcerzy na pola namiotowe. Ci ostatni wybierają Łukęcin ze względu na miejsca obozowe zlokalizowane blisko morza i lasów. Młodzież ma tutaj dużo przestrzeni i świetne warunki do realizacji swoich ćwiczeń i zadań.

Ta spokojna miejscowość cieszy się również powodzeniem u osób z dolegliwościami układu krążeniowego i oddechowego, ponieważ jej atutem jest niezwykły mikroklimat powstały w miejscowościach nadmorskich porośniętych lasami iglastymi. Właśnie tutaj rosną sosnowe lasy sprawiając, że Łukęcin jest miejscem zielonym przez cały rok. Jest tu również sanatorium będące filią uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim [info Kamień Pomorski].

Turyści mogą również zażywać długich spacerów, korzystając z licznych tras spacerowych. Miłośnicy rowerów mogą podziwiać uroki okolicy przemieszczając się na długich ścieżkach rowerowych. Można również zwiedzać okolice w wygodnej bryczce lub konno. Łukęcin posiada stadninę koni, w której można nauczyć się jazdy konnej pod okiem instruktora lub przewieźć dziecko na kucyku.

Aby usprawnić swój układ narządów ruchu można uprawiać nordic walking. Sport ten jest coraz bardziej popularny i dostępny dla osób w każdym wieku. Dla lubiących wyzwania Łukęcin posiada pole golfowe z 9 dołkami i mini golf z 18 dołkami. Dla rodzin z dziećmi miłą wycieczką będzie rejs statkiem pirackim lub turystycznym po Bałtyku. Statki odpływają z przystani pasażerskiej w położonym niedaleko Dziwnowie.
Wszystkie te atrakcje i piękne miejsca służą w sezonie dobremu wypoczynkowi nad morzem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *