Unieście, czyli plaża, Bałtyk i rybacy

Unieście może poszczycić się kilkoma wyjątkowymi atrakcjami, które z pewnością zaciekawią turystów odwiedzających miejscowość w sezonie wakacyjnym. Przyjeżdżając do tego klimatycznego kurortu zyskamy niepowtarzalną okazję, by na własne oczy zobaczyć, czym charakteryzuje się typowa osada rybacka. Do dzisiaj miasto zachowało coś ze swojej pierwotnej atmosfery spokojnej wioski zamieszkiwanej przez tubylców, kiedy ta miejscowość nie była jeszcze uważana za kurort letniskowy. Turyści kochają ją za brak tłoku towarzyszącego pobytom w dużych kurortach wczasowych. Niebagatelne znaczenie ma również bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, gastronomiczna oraz noclegowa. Ogromny atut stanowią także lokalne plaże. Cechuje je przede wszystkim czystość, dlatego oddawanie się zasłużonemu wypoczynkowi nie będzie utrudnione przez nieestetyczne i niebezpieczne odpady pozostawiane przez łamiących zasady plażowiczów.

Zaletą wczasów w Unieściu jest łatwość znalezienia miejsc noclegowych. Rozwinięta baza turystyczna sprawia, że każdy z gości znajdzie zakwaterowanie dopasowane do indywidualnych preferencji cenowych. Należy pochwalić wysoki standard usług hotelarskich oraz dostępność noclegów w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, między innymi w bezpośrednim sąsiedztwie plaży lub w samym centrum miejscowości. Pełny katalog miejsc do spania znajdziemy na stronie: tutaj.

Interesującą atrakcją Unieścia jest przystań rybacka. To właśnie do niej przybijają kutry powracające z wód Bałtyku po udanym połowie. Port posiada kilkunastoletnią tradycję i od dawna przyciąga turystów pragnących zaobserwować pracę rybaków. Nic dziwnego, gdyż codzienny wysiłek ludzi morza zdaje się być wprost inną rzeczywistością, w znacznym stopniu odbiegającą od życia, jakie znają mieszkańcy wielkich aglomeracji. W przystani czas jak gdyby się zatrzymał, a rybacy w spokoju wykonują swój uświęcony tradycją rytuał. W Unieściu znajduje się kilka lokali gastronomicznych, w których można skosztować świeżej ryby. Sposoby jej przyrządzania stanowią sekrety szefów kuchni, a goście mogą cieszyć się wyśmienitym smakiem regionalnych potraw. W nadmorskich kurortach amatorów dobrej potrawy nigdy nie brakuje. Klimatyczne knajpki są wypełnione po brzegi nie tylko w czasie dnia, lecz również do późnej nocy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *