Toruń – miasto Mikołaja Kopernika

Toruń to miasto pełne atrakcji oraz ciekawych miejsc. Zlokalizowane jest na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Świetna lokalizacja, a także mnogość ciekawostek turystycznych, wydarzeń kulturalnych oraz unikatowych zabytków sprawia, że co roku miasto to jest odwiedzane przez tysiące wczasowiczów. Wychodząc naprzeciwko osobom, które decydują się na odwiedzenie Torunia, Urząd Miasta stworzył przewodnik turystyczny w formie elektronicznej. Możemy w nim znaleźć wiele ciekawych działów, które lepiej pozwolą nam zapoznać się z tym pięknym miejscem. W przewodniku został zapisany rozdział na temat historii i zabytków, które możemy spotkać. Warto też odszukać w internetowym katalogu z noclegami, pozwoli nam to w łatwy sposób zapoznać się z ofertą i wybrać dogodne dla nas miejsce.

Toruń to miasto, które jest ogromnym ośrodkiem pełniącym funkcje kulturalną, akademicką oraz turystyczną. Około 20 lat temu niektóre z części miasta zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytkowy Zespół Miejski, pochodzący z czasów średniowiecza cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich turystów. Stare Miasto to część, w której możemy znaleźć największą liczbę najstarszych i najcenniejszych zabytkowych budowli. Obszar ten został wytyczony na początku XIII wieku. W centralnym punkcie umiejscowiony jest Rynek, który posiada kształt kwadratu. Znajdziemy na nim między innymi ratusz, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych budynków w całej środkowej Europie, który powstał w czasach średniowiecza. Został on wybudowany zgodnie z założeniami stylu gotyckiego.

W tym momencie na terenie magistratu funkcjonuje Muzeum Okręgowe, w którym możemy obejrzeć wiele ciekawych zbiorów historycznych takich jak portrety ważnych osobistości na przykład Mikołaja Kopernika. Znajdziemy tutaj także piękne dzieła znakomitych twórców: Jana Matejki, Jacka Malczewskiego czy Witkacego. Miejscem cieszącym się ogromną popularnością jest Dwór Artusa, który powstał w XIX wieku, dlatego też jego styl nawiązuje do neorenesansu. W dawnych czasach było to miejsce spotkań ważnych osobistości. Odbywało się tam wiele historycznych spotkań, między innymi miało tu miejsce podpisanie II pokoju toruńskiego.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *