Sromowce Wyżne: spacer przełomem Dunajca

Wakacje są czasem, w którym każdy marzy przede wszystkim o wypoczynku. Idealnym miejscem na odprężenie się po całym roku pracy są położone w województwie małopolskim Sromowce Wyżne. Podczas pobytu w tym miejscu można poznawać liczne szlaki turystyczne, zdobywać szczyty w Pieninach, kąpać się w okolicznych jeziorach, a także zwiedzać ciekawe miejsca. Jak widać w Sromowcach nikt nie będzie mógł narzekać na nudę.

Spływ Dunajcem to coś, co przyciąga turystów z całej Polski. Odbywa się on przełomem Dunajca na pięciu połączonych ze sobą tratwach. W czasie wycieczki dociera się do Pienińskiego Parku Narodowego [https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieni%C5%84ski_Park_Narodowy], którego zachwycające krajobrazy robią wrażenie na każdym. Osoby wybierając się na spływ mogą wybrać punkt końcowy wycieczki w Szczawnicy lub Krościenku.

W okolicy tej urokliwej miejscowości znajduje się sporo szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowych. Tymi pierwszymi można spacerować po lesie lub skierować się na najwyższy szczyt Pienin, czyli Trzy Korony. Amatorzy jazdy na rowerze znajdą dla siebie ścieżki asfaltowe, rozczarowani nie będą także fani kolarstwa szosowego.

Jezioro Czorsztyńskie oddalone jest o zaledwie kilka kilometrów od Sromowiec Wyżnych. Nad jeziorem jest usytuowana plaża, na której chętnie wypoczywają wczasowicze, zostało wytyczone również kąpielisko. Turyści mają możliwość przepłynięcia się statkiem wycieczkowym po jeziorze – w czasie rejsu można zobaczyć ruiny zamku w Czorsztynie. W dniu wycieczki nad jezioro warto znaleźć czas również na zwiedzanie średniowiecznego zamku Dunajec.

Polana Sosny to miejsce cieszące się ogromną popularnością przede wszystkim zimą. Znajdują się tam trzy wyciągi, pięć tras, po których można szusować na nartach w okresie zimowym. Nieopodal jest także karczma, w której amatorzy sportów zimowych mogą się rozgrzać oraz posilić po kilkugodzinnej jeździe na nartach.

Sromowce są miejscowością turystyczną z dużą bazą noclegową [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sromowce-wyzne,0.html]. Osoby zainteresowane pobytem w tym miejscu mogą zarezerwować pokoje w pensjonacie, jednej z willi, ośrodku wypoczynkowym lub klasycznej prywatnej kwaterze. Ceny kwater są zróżnicowane, jednak z pewnością każdy turysta znajdzie coś na własną kieszeń.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *