Rewa – ciche miejsce na urlop

Polskie wybrzeże należy do jednych z najpiękniejszych w Europie i na świecie. Dlatego też warto swój urlop spędzić nad morzem. Mimo, iż najbardziej sławne kurorty np. Kołobrzeg, Mielno, Ustka czy Władysławowo są znane przez wszystkich i to z każdej strony, nad polskim morzem wciąż jest bardzo dużo do odkrycia. Niedawno pisaliśmy Wam już o Łukęcinie i o Trójmieście. Nadal wiele intrygujących nadmorskich osad czeka na swoje pięć minut sławy. Kameralne noclegi Rewy to doskonałe rozwiązanie dla turystów. Każdy z pewnością tu odpocznie i się zrelaksuje w dogodnych warunkach i za rozsądną cenę.

Rewa, to malutka miejscowość leżąca niespełna kilkanaście kilometrów od Trójmiasta czyli Gdańska, Gdyni i Sopotu. Ale dobrze skomunikowana jest również z resztą wybrzeża. Obwodnica trójmiejska znacznie rozładowała dojazd do tej niewielkiej miejscowości. To właśnie urok malutkich miejscowości – można się zaszyć z dala od wszystkiego i porządnie odpocząć. W Rewie znajdziemy dużo surferów i windsurferów bo warunki do sportów wodnych są tu idealne. Zresztą Rewa jest specyficznie zbudowana. Południowy kraniec miejscowości zakończony jest cyplem z piasku, mającym około 50 m. Cypel ten przypomina coś w rodzaju molo. Stał się jednak własnością mew, które zrobiły sobie na nim swój własny ląd. Wygląda to bardzo efektownie.

Będąc w Rewie warto zobaczyć rezerwat Mechelińskie Łąki. Jest to rezerwat przyrody, mający na celu utrzymanie przy życiu wielu rzadkich gatunków ptaków, a także specyficznych łąk. Jednak na dzień dzisiejszy, rezerwat jest w stanie powolnego rozkładu. Samowolki przy pracach ziemnych, zniszczyły wiele budek lęgowych ptaków. Rozwija się również nie pilnowana przez nikogo turystyka piesza, co w krótkim czasie może doprowadzić do tragedii i biodegradacji rezerwatu. Dlatego warto go zobaczyć – im szybciej, tym lepiej – bo z czasem może już go nie być.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *