Plaże nad klifem w Niechorzu

Polskie Wybrzeże jest co roku oblegane przez wczasowiczów. To nic dziwnego, ponieważ wypoczywając w tamtejszych miejscowościach, można nie tylko odpocząć od zgiełku miasta, ale także odetchnąć świeżym powietrzem pełnym jodu. Niechorze jest kurortem, który powinien odwiedzić każdy kto w czasie urlopu chce się wygrzewać na słonecznej plaży, ale także poznać nietypowe walory letniska. Podczas pobytu na pewno nikt nie będzie narzekał na nudę.

Każdy turysta przebywający w Niechorzu spędza sporo czasu na plaży. Jest ona położona pod wysokim, stromym klifem, który jednak został zabezpieczony przed osuwaniem. Sama riwiera jest szeroka, wytyczone zostało także kąpielisko w morzu, zatem dobrze się czują zarówno osoby lubiące się opalać, jak również te preferujące aktywny wypoczynek w wodzie.

Podczas spaceru po miejscowości należy zwrócić uwagę na kilka obiektów. Znajdują się tam między innymi pensjonaty, które powstały na początku XX wieku i do dziś zachowały swój niepowtarzalny klimat. Być może zachwyci nas także kościół św. Stanisława. Co prawda świątynia nie ma długiej historii, wybudowano ją bowiem w 2002 roku, jednak jest warta odwiedzenia, między innymi ze względu na swoją nietypową bryłę. Wewnątrz znajdują się elektroniczne organy.

Będąc w Niechorzu nie można nie odwiedzić tamtejszej Latarni Morskiej. Wieża ma blisko 45 metrów wysokości, została wybudowana w 1866 roku. Jest uważana przez wiele osób za najpiękniejszy tego typu obiekt na całym polskim Wybrzeżu. To nie dziwi, ponieważ ma ona dosyć nietypowy kształt (jej podstawa jest kwadratowa, natomiast pozostała część jest w kształcie ośmiokąta, dodatkowo można ją zwiedzać. Dobrym pomysłem jest wspięcie się na jej szczyt, gdyż wówczas można podziwiać piękną panoramę Niechorza oraz okolic.

Niechorze jest miejscowością chętnie odwiedzaną przez letników, zatem przed przyjazdem koniecznie trzeba zarezerwować kwaterę. Oczywiście, baza noclegowa kurortu jest spora, zatem turyści mogą wybierać pomiędzy ośrodkami wczasowymi, pensjonatami, willami, znajduje się tam także ośrodek SPA. "Noclegi Niechorze", to fraza, którą warto wykorzystać podczas poszukiwania kwatery.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *