Piwniczna-Zdrój i jej sanatoryjna baza noclegowa

Każda miejscowość uzdrowiskowa, która posiada jakieś walory turystyczne, zyskała przez ostatnie lata bardzo wiele na prowadzonej przez siebie działalności uzdrowiskowo-turystycznej. Goście przyjeżdżają do takich miast nie tylko po to, aby się leczyć, dochodzić do zdrowia i brać udział rehabilitacji, ale również aby zwiedzać, chodzić po szlakach pieszych, podziwiać okolicę i brać udział w organizowanych w okolicy wydarzeniach. Nie inaczej jest w przypadku Piwnicznej-Zdrój, która od co najmniej trzech dziesięcioleci uchodzi za jedną z najpopularniejszych małopolskich miejscowości o charakterze uzdrowiskowym i turystycznym jednocześnie.

Sanatoria zapraszają

Według oficjalnych danych w Piwnicznej-Zdrój mieści się około trzytysięczna baza noclegowa, z czego prawie tysiąc miejsc to pokoje i łóżka w tutejszych ośrodkach sanatoryjnych i rehabilitacyjnych. Jedna trzecia ogólnych noclegów przypada więc na osoby chore, borykające się z różnymi dolegliwościami lub przyjeżdżające tutaj na turnus rehabilitacyjny. Pozostaje jednak jeszcze ponad dwa tysiące miejsc dla zwykłych turytów, dla których wizyta w Piwnicznej-Zdrój to przede wszystkim wakacyjny wyjazd na urlop związany ze zwiedzaniem i innego rodzaju aktywnością. A na to nie mogą narzekać, ponieważ praktycznie w każdym tygodniu wakacji odbywają się tu różne wydarzenia kulturalne, od koncertów, po otwarte dancingi, spotkania z autorami książek, wystawy, konkursy i zawody sportowe. Dostępne są także szlaki piesze o łącznej długości 280 kilometrów; do tego szlaki rowerowe na wyznaczonych ścieżkach oraz szlaki konne. W Piwnicznej-Zdrój wyznaczone są również Ścieżki Zdrowia.

Noclegi poza sanatoriami

Te osoby, które przyjeżdżają tu wyłącznie w celach turystycznych, wynajmują noclegi w Piwnicznej-Zdrój poza ośrodkami sanatoryjnymi. Mają do wyboru rezerwację pokoi w hotelach, w tym w uroczych budynkach z XIX wieku ze stylizowanymi apartamentami lub w nowoczesnych ekskluzywnych hotelach wybudowanych w ostatnich latach. W Piwnicznej działają też pensjonaty, które najczęściej wybierane są przez duże zorganizowane grupy turystów, na przykład szkolne, młodzieżowe, kolonie dla dzieci czy w przypadku wyjazdów firmowych. Prywatne osoby lub rodziny wolą z kolei wynajmować pokoje w willach i bezpośrednio u mieszkańców. Takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze, ale zapewnia więcej swobody i anonimowości związanej z wypoczynkiem, ponieważ nie trzeba się wtedy nigdzie meldować.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *