Na polskim wybrzeżu: Pogorzelica

Witamy Was wszystkich bardzo serdecznie. Humor nam strasznie dopisuje, bo właśnie wróciliśmy z kolejnej podróży. Tym razem odwiedziliśmy niezwykle malowniczą wioskę, położoną pośród oceanu atrakcji i popularnych kurortów. Pogorzelica to ciesząca się coraz większą sławą nadmorska miejscowość letniskowa. Położona jest w województwie zachodniopomorskim w powiecie gryfickim. Leży na bardzo dobrze zagospodarowanym turystycznie Wybrzeżu Rewalskim, sąsiadując z Niechorzem.

Największą atrakcją, która skutecznie przyciąga mnóstwo turystów są piękne, zadbane, piaszczyste plaże, które umożliwiają kąpiel w promieniach słonecznych oraz w przyjemnie chłodnych falach Bałtyku. Jej niewielkość jest ogromnym atutem Pogorzelicy. Mała liczba mieszkańców, położenie wśród lasów sosnowych tworzą najlepsze warunki do spokojnego wypoczynku na łonie natury. Nie trzeba się przejmować hałasem, gawrę, okrzykami na plaży, czy nadmiernym zatłoczeniem. A nawet jeśli zdarzy Ci się napotkać na zbyt zatłoczone miejsce, możesz poszukać innego pięknego zakątka, których tutaj nie brakuje. Pogorzelica, jak i jej naubliża okolica sprzyjają aktywnemu wypoczynku na łonie natury. Na miłośników jednośladów czeka kilka tras rowerowych, które prowadzą po najpiękniejszych miejscach na całym wybrzeżu. Prowadzą one przez bory sosnowe, tuż przy plaży, a także przez atrakcyjne miejscowości letniskowe. Każda trasa jest odpowiednio oznakowany. Polecamy liczący kilkanaście kilometrów Letniskowy Szlak Pobierowa. Niezapomniane i malownicze widoki gwarantowane!

Dużo można, by mówić o tej wspaniałej krainy nad Bałtykiem. To kolejny przykład niewielkiej wioski, w której doskonale widać piękno Polski. Baza noclegowa w Pogorzelicy ➨(http://meteor-turystyka.pl/noclegi,pogorzelica,0.html) jest naprawdę bardzo rozbudowana i bogata. Zdecydowaliśmy się na nocleg w luksusowym pensjonacie Leśny Dwór. Pokoje tam są naprawdę elegancko umeblowane. Ośrodek położony jest wśród drzew, co niezwykle uatrakcyjnia pobyt poza miastem i uprzyjemnia. Na terenie pensjonatu znajdują się sale i place zabaw dla dzieci, duży basen zewnętrzny, bar i restauracja oraz strzeżony parking. Cena za dobę zaczyna się już od ok. 65 zł, co jest słuszną kwotą do jakości usług oferowanych przez pensjonat. Nasz kilkudniowy pobyt w Pogorzelicy wspominamy z ogromną radością.  Polecamy wszystkim odwiedzenie tej niezwykle atrakcyjnej miejscowości.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *