Krynica-Zdrój – miejsce na całoroczną aktywność

Krynica-Zdrój pełna jest atrakcji rekreacyjnych, pięknych budynków i malowniczych zakątków. Do tego miasta warto przyjechać nie tylko na narty czy żeby skorzystać z walorów uzdrowiska. Miejsce to zapewnić może świetnie spędzony urlop o każdej porze roku.

 

Należąca do największych i najpopularniejszych uzdrowisk w polskich górach Krynica-Zdrój kryje w sobie wiele pięknych zabytkowych obiektów. Wystarczy przyjrzeć się tym skupionym wokół reprezentacyjnego deptaku, z imponującymi Łazienkami Mineralnymi i Starym Domem Zdrojowym oraz uroczymi willami. Każdy, kto przespaceruje się po tym miasteczku, nie będzie się dziwił, że to tutaj ukształtowała się wrażliwość malarza Nikifora, że śpiewak i aktor Jan Kiepura tak polubił to miejsce, że postawił w nim hotel Patria, będący często planem filmowym, czy że wielu znakomitych ludzi kultury i polityki XIX i XX wieku wybierało właśnie to uzdrowisko. Gdy przyszła moda na korzystanie z leczniczych wód, miasto rozwijało się dynamicznie i bywała tu cała śmietanka towarzyska. Do dziś została atmosfera miejsca o wypoczynkowym charakterze.

Krynica-Zdrój to jednak nie tylko spacerowe aleje i zabytki, nie tylko malownicze widoki na góry, piesze szlaki i schroniska. W mieście na turystów czeka rozbudowana infrastruktura sportowa, całoroczne obiekty, bardzo urozmaicona baza noclegowa, liczne restauracje, karczmy i kawiarnie. Zimą wiele osób przyjeżdża tutaj na narty. Wiele zróżnicowanych tras zjazdowych i biegowych, wyciągi, szkółki, malownicze góry i dobre utrzymanie tras sprawiają, że chce się tu wracać. Latem natomiast, jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek, króluje turystyka rowerowa z dostępnymi różnorodnymi szlakami, jeździectwo, nordic walking i wędrówki piesze, jak też spływy kajakowe pobliskim Popradem. Nie trzeba też wcale wyruszać w dłuższe trasy, by zażyć trochę ruchu – na miejscu dostępne są korty, baseny, parki linowe, także z wymagającymi trasami, całoroczne lodowisko i tor saneczkowy.

Do miasta dojechać można z wielu części Polski bezpośrednio pociągiem. Krynica-Zdrój zaprasza i zapewnia obiekty noclegowe na każdą kieszeń i preferencje, od schronisk po luksusowe hotele. Ponadto poza aktywnym wypoczynkiem warto poświęcić też parę dni na zwiedzanie – czy to muzeów, czy przyrodniczych ścieżek edukacyjnych, czy zabytków drewnianej architektury.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *