Dźwirzyno i okolice

Popularną miejscowością wypoczynkową położoną na zachód od Kołobrzegu w odległości 10 kilometrów od niego jest Dźwirzyno. Położone nad samym morzem, otoczone z jednej strony wydmami i lasem sosnowym poszczycić się może mikroklimatem zbawiennym dla zdrowia.

Dźwirzyno dla przybywających tutaj wczasowiczów i turystów stworzyło bogatą całoroczną bazę noclegową. W ofercie wynajmu kwater, pensjonatów i domków znajdziemy dogodne warunki by zarezerwować komfortowe noclegi w Dźwirzynie (odwiedź np. bazę meteor) nie tylko na wakacyjny rodzinny pobyt, ale i gdy szukamy miejsca do odpoczynku w klimacie nadmorskim w dogodnym dla nas terminie czy to spędzając tam weekend, czy wybierając krótki wiosenno – jesienny pobyt, zanim rozpocznie się sezon. Bodźcowy klimat morski, piaszczysta, szeroka i czysta plaża. bogate w jod powietrze, a przede wszystkim położenie nie tylko nad morzem, ale wokół jeziora Resko – Przymorskie (odwiedź np. stronę wikipedia) nad cieśniną zwaną Kanałem Resko, z dostępnymi przystaniami jachtowymi, z wypożyczalniami sprzętu pływającego wydaje się miejscem idealnym i zachęcającym do przyjazdu do Dźwirzyna.

Centrum miejscowości stanowi główna ulica Wyzwolenia, wokół której zlokalizowano główne ośrodki wczasowe, punkty handlowe. Ciekawostką przyrodniczą są występujące tutaj stare dęby szypułkowe, które wzdłuż tej ulicy rosną w ilości co najmniej kilkudziesięciu, możemy je zobaczyć wybierając się na krótki spacer przez Dźwirzyno. Ulica ta rozdziela część tzw. nadmorską – wał wydmowy i las od przeciwległego jeziora. Tereny te znakomicie nadają się na aktywny wypoczynek, w okresie letnim organizowane są turnieje piłki plażowej, a bogata infrastruktura sportowa zachęca, by po czasie plażowania postawić na aktywność sportową – dostępne są boiska do gier zespołowych, korty i ścieżki zdrowia. Dla osób, które lubią aktywność rowerową miejsce jest niemal idealne, by pośród nadmorskiego klimatu wyruszyć po okolicy lub nieco dalej – do pobliskiego Mrzeżyna Trzebiatowa, Grzybowa. Miejscowość o historii sięgającej XIII wieku do dzisiaj zachowała charakter wioski rybackiej i miejsca typowo wypoczynkowego. Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od słowa dzwirze, co oznacza drzwi. Bliskość Kołobrzegu zachęca, by wybrać się też tam na wycieczkę. Można zobaczyć Port Jachtowy, Latarnię Morską, Dom Schlieffenów – Muzeum Oręża Polskiego, zabytki starówki, a przede wszystkim poczuć klimat nadmorskiego uzdrowiska.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *