Darłowo, czyli lepsza strona wakacji

Polska część Bałtyku to zdecydowanie jedno z czołowych miejsc turystycznych nie tylko w naszym kraju, ale i u naszych sąsiadów. W okresie wakacyjnym nietrudno tu bowiem spotkać Niemców, Czechów czy nawet Słowaków, a walory polskich plaż doceniają także Ukraińcy i Szwedzi. W niektórych miejscowościach powstają nawet specjalne punkty turystyczne działające w kilku różnych językach, gdzie obcokrajowcy mogą otrzymać pomoc związaną ze znalezieniem noclegu (ewentualnie w internecie – Darłowo – www), wykupieniem wyżywienia czy skorzystania z jakiejś regionalnej atrakcji.

Miejsce multinarodowe

Jednym z takich miejsc jest Darłowo – dzisiaj już niezwykle znana i oblegana przez gości miejscowość, licząca około czternaście tysięcy mieszkańców, położona na Pobrzeżu Koszalińskim, która zdążyła podbić serca wielu tysięcy turystów. Wystarczy wspomnieć, że zaledwie dwadzieścia lat temu działały tu trzy duże pensjonaty i kilkadziesiąt kwater prywatnych. Dzisiaj samych pensjonatów jest kilkanaście, a prócz tego hotele, motele, domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i dwa wielkie kompleksy SPA. Samo znalezienie noclegów w Darłowie nie powinno więc stanowić większego problemu, ponieważ na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno pod względem wymagań finansowych, jak i związanych z jakością i poziomem samego noclegu, wyposażeniem pokoju czy dostępem do dodatkowych usług.

Co ważne, turystów nie przyciąga jedynie fantastyczna plaża i wyjątkowo ciepła jak na Bałtyk woda, nie mówiąc już o atrakcyjnych cenach wypoczynku (nawet dwukrotnie mniejszych niż w Niemczech). Częstym powodem odwiedzin Darłowa są atrakcje poboczne, które przyciągają każdego – od dzieci, przez młodzież, po osoby starsze i nawet samych emerytów. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie atrakcje związane z wodą i transportem, a więc rejsy wycieczkowe tramwajami wodnymi po rzece Wieprzy oraz organizowane wycieczki na Bornholm. W czasie rejsów nocnych można wykupić noclegi. Wchodzimy na pokład wieczorem, kładziemy się spać, a z samego rana przybijamy już do Szwecji. Prócz tego Darłowo słynie także z ciekawych atrakcji historycznych (pod ochroną zabytkową są między innymi rejon Śródmieścia i Zamek Książąt Pomorskich), a także rekreacyjnych na czele z wypożyczalniami sprzętu rowerowego czy konnego.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *