Co robić w Trójmieście?

O Trójmieście słyszał chyba każdy. Ten zespół trzech miast, połączonych w jedną całość stanowi jeden z najczęstszych celów podróży turystów nad nasze polskie wybrzeże. Położone nad Zatoką Gdańską [szczegóły: Zatoka Gdańska] to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych, a także kulturalnych naszego kraju. Życie tętni tutaj szczególnie latem, nie brakuje jednak również zwolenników spędzania czasu nad morzem poza sezonem, kiedy tłok jest znacznie mniejszy, jest więcej spokoju, ciszy i relaksu.

Trójmiasto złożone jest z trzech najbardziej znanych nadmorskich miast – Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wszystkie są połączone są w jedną całość, siedziba natomiast mieści się w Gdańsku. Znaczna jego część leży na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nie brakuje tutaj zieleni i bliskości z naturą, o czym świadczy piękne otoczenie zielonych lasów, a także oczywiście niezwykłe wybrzeże, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu.

Fakt, że Trójmiasto, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem trzech dużych miast, nie brakuje w nim atrakcji i niezwykłych zabytków. Najstarszym spośród nich jest niewątpliwie Gdańsk. Posiada on aż 1000-letnią historię, na przestrzeni wieków przewinęło się tutaj wiele kultur, które krzyżując się ze sobą wykreowały dzisiejszy wizerunek miasta. Tak długa i burzliwa historia sprawiła, że nie brak zabytków cennych historycznie, których zwiedzanie i poznawanie będzie nie lada atrakcją dla wszystkich miłośników ciekawostek. W Gdańsku odbywa się spektakularna i jedyna w swoim rodzaju impreza – Międzynarodowe Targi Bursztynu i Wyrobów Bursztynowych Amberif.

W samym środku Trójmiasta leży Sopot, znany przede wszystkim ze wspaniałego molo, przyciągającego mnóstwo turystów, chętnych na spacery w głąb naszego pięknego Morza Bałtyckiego. Sopot jest co prawda miastem o najmniejszej liczbie ludności, jednak atrakcji tutaj nie braknie, a liczba turystów jest imponująca. Wrażenie robi też baza noclegowa [szczegóły: Trójmiasto wolne noclegi], która przygotowana jest na przyjęcie sporej liczby przybywających tutaj turystów.

Trzecim, ostatnim miastem Trójmiasta jest Gdynia, znana nam głównie z portu. Właśnie tutaj obejrzeć można piękne statki, dobijające każdego dnia do portu. Przed przyjazdem tutaj warto zadbać o noclegi, Trójmiasto bowiem odwiedzane jest przez tak ogromną liczbę turystów, że miejsca w sezonie może po prostu zabraknąć.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *