Co dzieje się w Bystrzycy Kłodzkiej?

Bystrzyca Kłodzka to malowniczy region naszego kraju, który bez wątpienia warto odwiedzić. Malownicze krajobrazy, wiele atrakcji do zwiedzania oraz jedyne Muzeum Filumenistyczne w Polsce z pewnością będą nas kusiły, aby tutaj przyjechać. Gdy już to zrobimy, są duże szanse na to, że będziemy chcieli powracać do tego miejsca systematycznie. Jednak to nie wszystko. Bystrzyca to także masa ciekawych wydarzeń, w których warto uczestniczyć i które przyciągną uwagę niejednego z nas. Co zatem dzieje się w Bystrzycy Kłodzkiej?

Bystrzyca to ciąg interesujących wydarzeń, w których nie może nas zabraknąć. Spotkamy się tutaj między innymi z wystawą plenerową rzeźby bajkowej, której na pewno nie będzie chciał opuścić żaden maluch. Ponadto odbywają się tutaj spotkania Klubu Czytającego Seniora, a Bystrzyca Kłodzka, tak jak i cała Polska, aktywnie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Ten region to także aktywny Międzynarodowy Dzień Śniegu na nartach biegowych oraz muzealne spotkanie z malarstwem, czyli aktywne zajęcia dla licealistów. Będąc tutaj nie ominie nas także styczniowy festiwal – Przegląd kolęd i pastorałek, podczas którego w pełni poczujemy świąteczny klimat razem z całymi rodzinami. Najmłodszych będziemy mogli zabrać na Wystawę Lalek przygotowaną przez Teatr TUB, a zainteresowani literaturą będą mogli spróbować swych sił w konkursie "Okolica w literę ujęta". Największym wydarzeniem jednak jest chyba tutaj "RAKIETA", czyli Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych. Gmina ta organizuje także Międzynarodowe Zimowe Zloty Turystów, które z pewnością zainteresują każdego podróżnika.

Po dniach pełnych wrażeń odpoczniemy w zamkach, dworach, pałacach oraz hotelach oferowanych przez okolice, w których naszą uwagę przykuje z pewnością oryginalny wystrój oraz fantastyczna atmosfera i klimat. Wydarzenia Bystrzycy Kłodzkiej można wymieniać bez końca. Bez wątpienia jest to region, w którym nikt nigdy nie będzie się nudził podczas pobytu. Masa atrakcji, zabytków w połączeniu z ciekawymi, inspirującymi, zapadającymi w pamięć wydarzeniami oraz zapierającą dech w piersiach bazą noclegową (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,bystrzyca-klodzka,0.html) sprawia, że będziemy chcieli tutaj wracać. I nic dziwnego, Bystrzyca Kłodzka to jeden z piękniejszych regionów naszego kraju.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *