Atrakcje Dziwnówka – wesołe miasteczko i plaża

Co roku wiele osób decyduje się na spędzenie wczasów nad Bałtykiem, wybierając tutejsze plaże do wypoczynku i opalania się. Obecnie liczne wioski rybackie przekwalifikowują się na obsługę ruchu turystycznego, z co za tym idzie, rozwija się w nich zarówno baza noclegowa (meteor-turystyka.pl / noclegi Dziwnówek), jak i cała infrastruktura turystyczna. Do takich miejscowości należy również Dziwnówek, niewielkie letnisko z piękną piaszczystą plażą, w którym w sezonie funkcjonuje również wesołe miasteczko, przeznaczone głównie dla najmłodszych gości. Tutejszą plażę pokrywa drobniutki, żółty i czysty piasek, a szeroki pas nadbrzeża, położony pomiędzy morzem a lasem, który porasta pasmo wydm, zachęca gości do wypoczynku. Do dyspozycji dorosłych urlopowiczów przeznaczono bary na plaży, a na dzieciaki czekają nadmuchiwane zjeżdżalnie i zamki.

Tutejsze kąpieliska uchodzą na najczystsze na całym Pomorzu, a szeroki odcinek plaży ciągnący się między Dziwnówkiem, Dziwnowem i Międzywodziem otrzymał certyfikat "Błękitna Flaga", który przyznaje się tylko kąpieliskom o szczególnie wysokim standardzie. Po plaży warto urządzić sobie parę dłuższych spacerów, ponieważ wędrując wzdłuż wybrzeża, mija się pasma malowniczych wydm, porośniętych lasami sosnowymi oraz wierzbami i unikalną nadmorską florą. Wdychanie wysyconego jodem powietrza, bogatego w morski aerozol i olejki eteryczne z drzew iglastych, ma zbawienny wpływ na zdrowie letników.

Idąc wzdłuż plaży, dojdzie się do Dziwnowa do ujścia rzeki Dziwny, lub do Łukęcina. Na najmłodszych w sezonie czeka w Dziwnówku wesołe miasteczko, które zostaje otwarte podczas wakacji. Do licznych atrakcji lunaparku zaliczają się między innymi karuzele, w tym klasyczna łańcuchowa oraz karuzela z postaciami kaczorów. Maluchy mogą także przejechać się autkami, oraz na autodromie, twisterze, a nawet na bujającym się statku pirackim. Do zabawy służą tu także bangi oraz postać byka, którą dzieci mogą ujeżdżać jak na rodeo. Nie brak tu również wesołej ciuchci do przejażdżek. Osobom, które wykupiły to sobie letnie noclegi, Dziwnówek ma wiele do zaproponowania. Na gości czekają tu przepiękne piaszczyste i rozległe plaże, niezwykle czyste i otoczone wspaniałymi wydmami porośniętymi nadmorskim lasem. Dzieci, które przyjechały tu na wakacje, chętnie zajrzą z kolei do wesołego miasteczka z mnóstwem ciekawych urządzeń służących do udanej zabawy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *